Nowe obwody pozwalają na przesyłanie informacji z prędkością światła.

Prędkość internetu światłowodowego zwiększa się. Jego standardowa prędkość waha się w granicach 300 Mb/s, a niekiedy dochodzi nawet do tysiąca Mb/s. Są to wartości niebotyczne, , które mocno przekraczają zapotrzebowanie przeciętnego użytkownika, a często nawet możliwości urządzeń końcowych. Ta nadwyżka zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie wszelkich serwisów oraz programów. Pozwala na oglądanie transmisji sportowych, filmów czy seriali w HD.

Tak internet światłowodowy jest głównie w większych aglomeracjach, gdzie jest właściwa infrastruktura. Mniejsze miejscowości jednak cały czas zabiegają o nadrobienie tego braku. Coraz więcej operatorów angażuje się w kolejne inwestycje. Sieć internetu światłowodowego nieustannie rozbudowuje się, poprzez wymienianie dotychczasowego okablowania. To okablowanie zastępowane jest przewodami stworzonymi z tworzyw sztucznych i włókna szklanego. Nowe przewody pozwalają na przesyłanie informacji z prędkością światła. Stąd właśnie wzięła się nazwa „światłowód”. Zainteresowanie tą technologią a także spora konkurencja na rynku, powoduje, iż konsumenci mają możliwość liczyć na tańszy internet. Szczególnie przy podpisywaniu umowy na rok lub dwa.

Jeśli wybierzemy pakiet internetu z telewizją jest jeszcze korzystniej. W abonamencie jest możliwość uzyskać dostęp do wszystkich najciekawszych programów filmowych a także tematycznych. Świat sportu, rozrywki, informacji oraz edukacji jest dla nas otwarty. Można skorzystać z całego bogactwa bez opuszczania domu.