Do najpopularniejszych kolekcji Patek Philippe należą Calatrava a ponadto Nautilus.

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich działalności. Nazywany jest twórcą najbardziej wykwintnych oraz najkosztowniejszych zegarków na świecie. Zagarek Patek Philippe łączy w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło oraz również tradycję, która to też stanowi bardzo ważny fundament przedsiębiorstwa. W dodatku zegarki tej marki są wspaniałą lokatą pieniędzy, bo ich cena jest wysoka. Firma Patek Philippe zalicza się do nielicznej grupki firm na świecie, które przez cały czas pozostają niezależne od bardzo dużych firm.

Tą firmę od ponad wieku ma ta sama rodzina.Prawie wszystkie fragmenty , które budują zegarek Patek Philippe są samodzielnie i własnoręcznie produkowane cały czas przez tego samego szwajcarskiego producenta. Wszystkie te elementy sprawiają, że zegarki tej firmy stanowią niewiarygodnie istotną pozycję w kolekcji miłośnika wyjątkowych zegarków. W szerokiej ofercie produktów Patek Philippe zobaczyć możemy aż ponad dwieście różnorodnego typu modeli luksusowych zegarków. Różnią się m.in. wzorami, funkcjami, czy kolorami. Ich styl można scharakteryzować raczej jako konserwatywny niż nowoczesny a także fantazyjny. Jeśli chodzi o materiał zrobienia bransolet oraz kopert, w asortymencie firmy z pewnością dominuje żółte, białe, różowe złoto, jak i najdroższy kruszec, którym jest platyna. Zdarza się, że konstruktorzy przedsiębiorstwa Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najbardziej znanych kolekcji firmy Patek Philippe zaliczamy Calatrava oraz Nautilus. Calatrava została dołączona do oferty w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Odznacza się ona prostoliniową, klasyczną formą, która inspirowana była stylem Bauhaus.Nazwa Calatrava jest nawiązaniem do krzyża liliowego. W średniowieczu wykorzystywany był on przez zakon rycerski, który to wywodził się z Calatravy. Ten właśnie symbol służy też za logo przedsiębiorstwa Patek Philippe. Zawsze jest on wygrawerowany na koronce każdego zegarka wyprodukowanego przez firmę Patek Philippe. Nautilus wyróżnia się swoim dynamicznym a ponadto sportowym designem. Tego typu design stworzony został przez znanego projektanta Géralda Genty. To właśnie on zaprojektował klasyk taki, jak m.in. Audemars Piguet Royal Oak. Firma Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niż jedynie fascynującym projektem oraz dizajnem. Przedsiębiorstwo pokazała własne możliwości w trakcie przedstawiania takich kolekcji, jak np. Complications, czy Grandes Complications. ZnajdziemyOdnajdujemy w nich modele z niezwykłymi elementami oraz funkcjami tj. mechanizm bijący, tourbillon, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak i funkcja czasu światowego.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe cały czas ich działaności na światowym rynku, zaliczane są do najdroższych a także do najlepszych na świecie. Z ciekawostek można wspomnieć, iż w 1933 roku marka ta pobiła rekord, w momencie gdy zrobiła a także sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany na tamte czasy kieszonkowy zegarek, jaki posiadał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za niewyobrażalnie dużą sumę, która wyniosła jedenaście milionów dolarów.