Natomiast jeśli koszty treningu personalnego są dla nas za duże, możemy spróbować je obniżyć przez skorzystanie z propozycji całych pakietów treningowych.

Personalne treningi są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej odbierane raczej jako fanaberie albo jedynie dla ludzi o wysokich dochodach. Natomiast właściwie każdy klub fitness proponuje sposobność skorzystania z usługi takiej jak trener personalny, a w większych miastach tworzone są profesjonalne kluby treningu z trenerem personalnym. Dużo osób korzysta z tego typu klubów, co doprowadza do minimalizacji cen i zachęcenia do pracy nowych trenerów.

Zagadnienie tego typu treningu to bardzo duże spektrum, które zakłada od samego początku kompleksowe podejście do każdego klienta. Z pewnością priorytetową sprawą jest chęć ulepszenia sprawności ruchowo-fizycznej oraz dodatkowo sylwetki. Mamy więc do czynienia z obowiązkiem rozpisania szczegółowego planu treningowego i konsultacji związanymi z właściwym żywieniem. Profesjonalny trener powinien nie tylko wiedzieć, jak dostosować plan ćwiczeń do prywatnych wymagań organizmu, lecz głównie potrafić należycie motywować klienta, a kolejno niewielkimi krokami wyznaczać mu następne cele które powinien osiągnąć. Poprawnie prowadzony trening wpływa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Umożliwia rozładować nagromadzone emocje, frustrację, jak i pobudzać do pozytywnego działania.

Bardzo wielu trenerów opowiada, że praca z ich klientami trwa 24h na dobę. Po zakończeniu treningu, na przykład który trwa całe 60 minut, nie kończy się ich praca, dlatego, że klient powinien zamienić swój tryb życia na bardziej zdrowy. Taki trener powinien posiadać nieustanny kontakt z swoim klientem, wspierać go nawet poza treningiem w klubie. Można to zrealizować, przykładowo poprzez wyznaczanie dodatkowych aktywności, jak i edukację w celu poprawnego odczytywania sygnałów jakie daje nam nasz organizm.

Pełny pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców przygotowuje trener przygotowania motorycznego Katowice W tym wypadku program kursu jest przeprowadzany przez praktykujących sportowców, zazwyczaj specjalistów w swoich dziedzinach. Rzecz jasna im mocniej doświadczony i utytułowany trener personalny, tym zdecydowanie wyższa jakość usług, niemniej jednak także wyższa cena. Zatem trenera musimy dobrać do własnej indywidualnej sytuacji życiowej i własnych ambicji. Dużo zależy od tego, co chcemy zdobyć i w jakim czasie. Musimy jednakże bardzo uważać, ponieważ koszty takich treningów są bardzo zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższy koszt oznacza organizowanie treningu poprzez początkującego trenera.

Jeśli koszty takiego treningu są dla nas zbyt duże, można spróbować je zminimalizować przez skorzystanie z oferty całych pakietów treningowych. Kupujemy wtedy od razu całą serię treningów, np. 10 albo 20, co jest o wiele tańsze a także może zachęcać Nas do działania. Jeżeli i tak płacimy za usługę… Da się również uprawiać sport w dwójkach lub grupach, zwykle do 4 osób. Nie możemy wówczas oczekiwać, że trener przygotowania motorycznego będzie skupiał swoją uwagę jedynie na Nas, niemniej jednak kwota takiej usługi często może wynosić dosłownie ok. 30 % wyjściowej ceny. Równocześnie w taki oto sposób można osiągać identyczne wyniki, co podczas treningu osobistego. Musimy mieć tylko chęć do pozytywnych przemian w naszym życiu.